Škola v prírode

Na čo nezabudnúť, keď ide dieťa do školy v prírode?

Pred asi 4 rokmi som bola zdravoťáčkou v škole prírode. Teraz začína toto obdobie, a preto by som vás milé maminky chcela upozorniť na pár dôležitých vecí, ktoré MUSIA byť súčasťou kufra vášho dieťaťa cestujúceho do ŠKOLY V PRÍRODE.

Zoznam, čo zbaliť deťom do školy v prírode

✅️ PEVNÁ OBUV s pevnou podrážkou – tu ma asi zástanci barefootov dorazia, ale v lese sú kamene, konáre a dieťa jednoducho potrebuje mať pevnú nohu (prevencia úrazov nôh, vyvrtnutí, zlomenín). Toto ma zarážalo najviac!!! Nie je to totiž samozrejmosť, že rodičia vedia, že do prírody nestačia conversky, bohužiaľ.

✅️ Náhradná obuv – tenisky (nie conversky), sandále (nie šlapky, žabky, crocsy, ktoré sa deťom vyzúvajú a šmýkajú sa), papuče na izbu.

✅️ Pokrývka hlavy – rozumej šiltovka, klobúk (nie šilt, kedy mu slnko pečie na hlavu). Aj keď mnohé dievčatá to považujú za trápne, je to veľmi dôležité v rámci prevencie úpalu a úžehu, a preto im kúpte také, čo sa im budú páčiť a budú v tom „cool“.

✅️ Opaľovací krém a repelent – i keď na toto treba deti upozorňovať asi milióndvestodvadsaťosem krát za deň.

✅️ Primerané oblečenie – tepláky, legíny, mikinu, nepremokavaná bunda, pršiplášť (nemusia byť v značkovom, aj tak prídu domov ako prasiatka). Ak im pribalíte termoizolačnú fóliu, budete mať veľký červený puntík od nás zdravotníkov, pretože to stojí asi 2 €, ale v prípade zmoknutia, či úrazu to pomáha zachraňovať životy.

✅️ LIEKY – ak dieťa užíva lieky, zabaľte mu ich – zdravotník maá základnú výbavu, ale nie špecifické lieky. Ak ide ale o vitamíny, zvážte, či pár dní bez nich dieťa nevydrží.

✅️ Zoznam liekov a dávkovania, ktoré dieťa užíva, prípadne ochorenia, o ktorých je dôležité vedieť – nie, deti si to naozaj nepamätajú.

✅️ Ak máte dieťa alergika, najmä na uštipnutie hmyzom, malo by mať so sebou aj adrenalínové pero!!!

✅️ Batoh na chrbát a fľaša na vodu, ktorú si naplní vodou, keď idú objavovať svet.

✅️ Maškrty na doplnenie energie – myslím plnohodnotné maškrty, nie tyčinku mars a hlavne primerané množstvo (max. 1 kus na deň)-

✅️ Zoznam vecí, ktoré ste dieťaťu zabalili, aby si z výletu prinieslo všetky svoje veci.

Čo by mali vedieť dievčatá

Ak máte dievča je užitočné sa doma porozprávať o menštruácií, ktorá môže prísť vo veku od 9tich rokov. Je lepšie, keď tieto informácie dostanú skôr, kým sa to stane a od maminy, ktorej dôverujú. Môže byť pre ne obrovským šokom to, že si našli krv na gaťkách, nerozumejú prečo a v tom strese ani nevedia, komu sa zdôveriť. Táto situácia sa mi stala. Ja som situáciu samozrejme dievčatku vtedy vysvetlila, ale vžila som sa do jej kože a verte, že to pre ňu bol obrovský šok a strach zároveň.

Nebude na škodu, ak spomeniete aj základné pravidlá se.uálnej výchovy. Deťom vo veku 10 – 11 rokov nestačí povedať, chovaj sa slušne, oni si pojem slušne vysvetľujú inak 😁.

Na záver, čo je podstatné

Čo je podstatné, nenechať balenie do školy v prírode len na dieťa. Avšak komunikujte a robte to spolu, aby sa dieťa vedelo zbaliť samo, keď ide domov. Super voľbou sú malé kufre na kolieskach, aby s nimi vedeli deti manipulovať. A pamätajte, že menej je viac, nebaliť dieťaťu zbytočne veľa vecí.

Verím, že som vám aspoň trochu pomohla a usmernila vás. Ak vám prídu tipy užitočné, budem vďačná za zdieľanie. Hor sa za zážitkami v prírode.

  • Prihláste sa na odber noviniek a tipov od Sestričky Online
    Oboznámil/a som sa so spracovaním osobných údajov. Bližšie informácie nájdete TU
  • Nové na blogu
  • Kategórie